Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Mehmet Ercan
Köşe Yazarı
Mehmet Ercan
 

Allahtan Korkmaz Kuldan Utanmazlar!

Sağlık Bakanlığı'na bağlı İlaç ve Eczacılık Dairesi’nde bulunan genel ecza deposunda yapılan incelemelerde Sağlık Bakanı sayın Ali Pilli son on yıllık süre içerisinde 90 kamyon tarihi geçmiş ilaçlar bulunduğu ve imha edileceğini dile getirdi. Bu konu hafife alınacak ve üzerine bir bardak su içilecek bir konu değil. Bu kadar ciddiyetsiz bir çalışma şekli ve bu kadar ahvali çalışma ortamı olamaz. İlaçları kayıt altına alması gereken otomasyon sisteminde de eksikliğin olması ve ilaçların ön kısımlara yerleştirilirken, tarihi geçmiş ilaçların arkada bırakılıyor olması sorumlu personellerin ne kadar vurdum duymaz ve vicdansızca davranması bu topluma yapılan en büyük ihanetlerdendir. Bunun sorumluluğu bir kaç kişi değildir! Yıllarca süre gelen Sağlık bakanlığı görevini yapmış kişilerdesorumludur. Düşüne biliyor musunuz 90 kamyon imhalık  ilaç arkadaşlar! Hastahanede ilaç bulamaz iken vatandaşlar kendini bilmez sorumsuz kişilerin yüzünden zarara uğratılan bir Bakanlık! Bu konuda halkın susmaması gerekiyor! Sivil toplum örgütlerinin susmaması gerekiyor! Siyasetçilerin susmaması gerekiyor! Adaletin susmayıp sorumluları bularak mahkemeye sevk edip en ağır cezaya çarptırılarak cezalarını çekmesi gerekir. Sağlık Bakanı sayın Ali Pilli bugüne kadar kimsenin cesaret edemeyeceği bir açıklama yapmıştır. Vicdani ve insani duygular ile yapmış olduğu bu açıklama taktir edilmeli, ayrıca bu işin takibini yaparak kurumu bu denli zarara uğratan kişileri adalet önüne çıkarmak içinde gereken çalışmaları yapmak durumundadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bir ülke olduğunu adaleti ve yargısıyla bütün olduğunu, herkese göstermenin yolu bu kişileri adaletin terazisine çıkararak göstermek zorunluluğundadır.
Ekleme Tarihi: 15 Ağustos 2019 - Perşembe

Allahtan Korkmaz Kuldan Utanmazlar!

Sağlık Bakanlığı'na bağlı İlaç ve Eczacılık Dairesi’nde bulunan genel ecza deposunda yapılan incelemelerde Sağlık Bakanı sayın Ali Pilli son on yıllık süre içerisinde 90 kamyon tarihi geçmiş ilaçlar bulunduğu ve imha edileceğini dile getirdi.

Bu konu hafife alınacak ve üzerine bir bardak su içilecek bir konu değil.

Bu kadar ciddiyetsiz bir çalışma şekli ve bu kadar ahvali çalışma ortamı olamaz.

İlaçları kayıt altına alması gereken otomasyon sisteminde de eksikliğin olması ve ilaçların ön kısımlara yerleştirilirken, tarihi geçmiş ilaçların arkada bırakılıyor olması sorumlu personellerin ne kadar vurdum duymaz ve vicdansızca davranması bu topluma yapılan en büyük ihanetlerdendir.

Bunun sorumluluğu bir kaç kişi değildir! Yıllarca süre gelen Sağlık bakanlığı görevini yapmış kişilerdesorumludur.

Düşüne biliyor musunuz 90 kamyon imhalık  ilaç arkadaşlar!

Hastahanede ilaç bulamaz iken vatandaşlar kendini bilmez sorumsuz kişilerin yüzünden zarara uğratılan bir Bakanlık!

Bu konuda halkın susmaması gerekiyor!

Sivil toplum örgütlerinin susmaması gerekiyor! Siyasetçilerin susmaması gerekiyor!
Adaletin susmayıp sorumluları bularak mahkemeye sevk edip en ağır cezaya çarptırılarak cezalarını çekmesi gerekir.

Sağlık Bakanı sayın Ali Pilli bugüne kadar kimsenin cesaret edemeyeceği bir açıklama yapmıştır.

Vicdani ve insani duygular ile yapmış olduğu bu açıklama taktir edilmeli, ayrıca bu işin takibini yaparak kurumu bu denli zarara uğratan kişileri adalet önüne çıkarmak içinde gereken çalışmaları yapmak durumundadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bir ülke olduğunu adaleti ve yargısıyla bütün olduğunu, herkese göstermenin yolu bu kişileri adaletin terazisine çıkararak göstermek zorunluluğundadır.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.