Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Hamdi Acar
Köşe Yazarı
Hamdi Acar
 

HAYATINIZI PAZARLAMAYIN!

Paranın günlük hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin! Elbette para hayatın önemli bir belirleyici gereksinimidir. Fakat en önemli belirleyici olmasına izin vermeyin. Geliriniz kadar hayatınızı düzenlerseniz, para hayatınızı ipotek altına almayı başaramaz. İnsan özgürlüğünü taraf tutmadan kararlarını verebildiği sürece tam olarak özgür olabilir. Para bazen hayatınızda memnun olduğunuz kararlarınızı değiştirmek için sizi zorlar. Siz buna izin vermeyin. Hayatınızı kolaylaştıran kararlarınızı sürdürmede ısrarcı olun. Para ve akıl her zaman savaş halindedir. Para akılla savaşırken karşısındakinin kadın olmasını tercih eder. Fakat her defasında mağlubiyeti kadından alır. Kadınların paraya karşı zafiyet gösterdiği kanısı hiç doğru değildir. Araştırmalar göstermektedir ki parayı en akıllı kullanan kesimler kadınlardır. Günümüzde hayatımızı kabusa çeviren en büyük problem eve gelen faturalardır. Faturalar durup dururken kapımızı çalmazlar. Plansız harcamalarımızın bize verdiği ürünlerdir. Başka deyişle bizim bilerek kabul ettiğimiz, altına imza attığımız sözleşmelerden bize hediyelerdir. Paranın hayatımızı ele geçirmesine açılan kapılardır. Bütün bunları kontrol altına almak elimizdedir. Borçlarınızı asla sürüncemede bırakmayın! Ödeyemiyorsanız borçlu olduğunuz yerle mutlaka iletişime geçin, erteleyin ya da yeni bir ödeme planı belirleyin. Bu hareketiniz borcunuzu ödeyemediğiniz için şahsiyetinizi öldürmek yerine tam tersine daha da yüceltecektir. Başı dik borçlunun yanında gezme cesareti kazanacaksınız! AKIL, İYİ KULLANILDIĞI ZAMAN PARANIN KARŞISINDA DAİMA ZAFERLE DÖNER. TEBESSÜM:    “BEYİN NE İŞ YAPAR?” Açık öğretimde diploma almak için sınava giren temizlikçi Fadime hanıma sorarlar: “Mide ne iş yapar?” “Yediklerimizi öğütür.” “Akciğer ne iş yapar?” “Solunum yapar bizi yaşatır.” “Kalp ne iş yapar?” “Dolaşımı sağlar.” “beyin ne iş yapar?” Fadime kıkırdar: “Haa, o mu? Ben temizlik yaparım, beyim de kapıcılık yapar efendim
Ekleme Tarihi: 10 Haziran 2021 - Perşembe

HAYATINIZI PAZARLAMAYIN!

Paranın günlük hayatınızı ele geçirmesine izin vermeyin! Elbette para hayatın önemli bir belirleyici gereksinimidir. Fakat en önemli belirleyici olmasına izin vermeyin. Geliriniz kadar hayatınızı düzenlerseniz, para hayatınızı ipotek altına almayı başaramaz.

İnsan özgürlüğünü taraf tutmadan kararlarını verebildiği sürece tam olarak özgür olabilir. Para bazen hayatınızda memnun olduğunuz kararlarınızı değiştirmek için sizi zorlar. Siz buna izin vermeyin. Hayatınızı kolaylaştıran kararlarınızı sürdürmede ısrarcı olun.

Para ve akıl her zaman savaş halindedir. Para akılla savaşırken karşısındakinin kadın olmasını tercih eder. Fakat her defasında mağlubiyeti kadından alır. Kadınların paraya karşı zafiyet gösterdiği kanısı hiç doğru değildir. Araştırmalar göstermektedir ki parayı en akıllı kullanan kesimler kadınlardır.

Günümüzde hayatımızı kabusa çeviren en büyük problem eve gelen faturalardır. Faturalar durup dururken kapımızı çalmazlar. Plansız harcamalarımızın bize verdiği ürünlerdir. Başka deyişle bizim bilerek kabul ettiğimiz, altına imza attığımız sözleşmelerden bize hediyelerdir. Paranın hayatımızı ele geçirmesine açılan kapılardır. Bütün bunları kontrol altına almak elimizdedir.

Borçlarınızı asla sürüncemede bırakmayın! Ödeyemiyorsanız borçlu olduğunuz yerle mutlaka iletişime geçin, erteleyin ya da yeni bir ödeme planı belirleyin. Bu hareketiniz borcunuzu ödeyemediğiniz için şahsiyetinizi öldürmek yerine tam tersine daha da yüceltecektir. Başı dik borçlunun yanında gezme cesareti kazanacaksınız!

AKIL, İYİ KULLANILDIĞI ZAMAN PARANIN KARŞISINDA DAİMA ZAFERLE DÖNER.

TEBESSÜM:    “BEYİN NE İŞ YAPAR?”

Açık öğretimde diploma almak için sınava giren temizlikçi Fadime hanıma sorarlar:

“Mide ne iş yapar?”

“Yediklerimizi öğütür.”

“Akciğer ne iş yapar?”

“Solunum yapar bizi yaşatır.”

“Kalp ne iş yapar?”

“Dolaşımı sağlar.”

“beyin ne iş yapar?”

Fadime kıkırdar:

“Haa, o mu? Ben temizlik yaparım, beyim de kapıcılık yapar efendim

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.