Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
KIBRIS Haber Girişi: 03.06.2021 - 17:42, Güncelleme: 03.06.2021 - 17:42

MALİYE BAKANI OĞUZ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ TİCARET BAKANI MUŞ İLE BİRARAYA GELDİ…

 

MALİYE BAKANI OĞUZ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ TİCARET BAKANI MUŞ İLE BİRARAYA GELDİ…

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Bakan Oğuz’a, Maliye Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri de eşlik etti.
Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Bakan Oğuz’a, Maliye Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri de eşlik etti.   Görüşmede, iki ülke arasında gümrükler alanında iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.   OĞUZ Maliye Bakanı Dursun Oğuz, konuşmasının başında, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı görevini yürüten Mehmet Muş’u tebrik ederek, başarılar diledi. Bürokrasinin içinden gelen Bakan Muş’un, TBMM’nde de yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.   TC Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un KKTC’de lisans eğitimi aldığını hatırlatan Maliye Bakanı Oğuz; “bu da bizim için bir gurur kaynağıdır” diye konuştu.   Görüşmede, iki ülke arasında gümrükler alanında iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarına dikkati çeken Bakan Oğuz, KKTC ve TC gümrükleri arasında olan ve oluşabilecek sorunlar konusunu masaya yatıracaklarını kaydetti.   Haziran ayının 14’ünden itibaren Ercan Havalimanı’nda pilot bölge olarak uygulamaya başlayacakları, Gümrük Bilgi Sistemi konusunu da gündeme taşıyan Maliye Bakanı Dursun Oğuz, “amacımız 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Gümrük Bilgi Sistemini tamamen hayata geçirmek. Bu süreç zarfında TC ile KKTC arasında bu sistemden kaynaklanabilecek eksiklik veya herhangi bir problem varsa bunlarla ilgili istişare yaparak oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmak” diye konuştu. Yine bu çerçevede iki yasanın meclise sevk edildiğine dikkati çeken Maliye Bakanı, hükümet olarak görevleri arasında bu iki yasayı da ivedi olarak hayata geçirmek gerektiğini kaydetti.         MUŞ Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise göreve atanması sonrası ilk resmi ziyaretini KKTC’ne gerçekleştirdiğini, KKTC’nin gönlündeki yerinin ayrı olduğunu, beş yıl yaşadığı adada aldığı eğitimden bahsetti.   TC Ticaret Bakanı Mehmet Muş, temasları hakkında bilgi verirken; “Bakanlığımızın sorumluluk alanında, İç-Dış Ticaret ve Gümrükler var. Dolayısıyla burada hem KKTC, hem Türkiye Cumhuriyeti tarafında gümrükle alakalı atılacak adımlarda gereken desteği vermeye hazırız” dedi.   Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Maliye Bakanı Dursun Oğuz’un da dile getirdiği yasa değişiklinin hayata geçmesi durumunda gümrük alanında iyi bir noktaya gelineceğini anlattı.   Türkiye Cumhuriyeti gümrüklerinin dünyada örnek gösterilebilecek seviyede olduğuna dikkati çeken Bakan Muş, gerek elektronik sistemler noktasında, gerek bilgi sistemleri alt yapısı, yazılımlar, gerekse de dijital konusunda çok ileri bir seviyede olduklarını, bu bilgi birikimini buraya da aktarmaya hazır olduklarını vurguladı.   Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş konuşmasının sonunda, her alanda KKTC’ne gereken desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.   Konuşmalar sonrasında karşılıklı hediye teatisinde bulunuldu.  
Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Bakan Oğuz’a, Maliye Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri de eşlik etti.

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Bakan Oğuz’a, Maliye Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri de eşlik etti.

 

Görüşmede, iki ülke arasında gümrükler alanında iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

 

OĞUZ

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, konuşmasının başında, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı görevini yürüten Mehmet Muş’u tebrik ederek, başarılar diledi. Bürokrasinin içinden gelen Bakan Muş’un, TBMM’nde de yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

 

TC Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC’de lisans eğitimi aldığını hatırlatan Maliye Bakanı Oğuz; “bu da bizim için bir gurur kaynağıdır” diye konuştu.

 

Görüşmede, iki ülke arasında gümrükler alanında iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarına dikkati çeken Bakan Oğuz, TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC ve TC gümrükleri arasında olan ve oluşabilecek sorunlar konusunu masaya yatıracaklarını kaydetti.

 

Haziran ayının 14’ünden itibaren Ercan Havalimanı’nda pilot bölge olarak uygulamaya başlayacakları, Gümrük Bilgi Sistemi konusunu da gündeme taşıyan Maliye Bakanı Dursun Oğuz, “amacımız 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Gümrük Bilgi Sistemini tamamen hayata geçirmek. Bu süreç zarfında TC ile TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC arasında bu sistemden kaynaklanabilecek eksiklik veya herhangi bir problem varsa bunlarla ilgili istişare yaparak oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmak” diye konuştu.

Yine bu çerçevede iki yasanın meclise sevk edildiğine dikkati çeken Maliye Bakanı, hükümet olarak görevleri arasında bu iki yasayı da ivedi olarak hayata geçirmek gerektiğini kaydetti.

 

 

 

 

MUŞ

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise göreve atanması sonrası ilk resmi ziyaretini TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC’ne gerçekleştirdiğini, TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC’nin gönlündeki yerinin ayrı olduğunu, beş yıl yaşadığı adada aldığı eğitimden bahsetti.

 

TC Ticaret Bakanı Mehmet Muş, temasları hakkında bilgi verirken;

“Bakanlığımızın sorumluluk alanında, İç-Dış Ticaret ve Gümrükler var. Dolayısıyla burada hem TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC, hem Türkiye Cumhuriyeti tarafında gümrükle alakalı atılacak adımlarda gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Maliye Bakanı Dursun Oğuz’un da dile getirdiği yasa değişiklinin hayata geçmesi durumunda gümrük alanında iyi bir noktaya gelineceğini anlattı.

 

Türkiye Cumhuriyeti gümrüklerinin dünyada örnek gösterilebilecek seviyede olduğuna dikkati çeken Bakan Muş, gerek elektronik sistemler noktasında, gerek bilgi sistemleri alt yapısı, yazılımlar, gerekse de dijital konusunda çok ileri bir seviyede olduklarını, bu bilgi birikimini buraya da aktarmaya hazır olduklarını vurguladı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş konuşmasının sonunda, her alanda TC" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">KKTC’ne gereken desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

 

Konuşmalar sonrasında karşılıklı hediye teatisinde bulunuldu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.