Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
KIBRIS Haber Girişi: 14.06.2021 - 16:58, Güncelleme: 14.06.2021 - 16:58

İNSAN TİCARETİ MAĞDURLARI İÇİN ADALET

 

İNSAN TİCARETİ MAĞDURLARI İÇİN ADALET

Kıbrıs Türk Barolar Birliği ile Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı işbirliğinde Avrupa Birliği (AB) finansmanlığında yürütülen “İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet” projesi kapsamında Kıbrıslı Türklerin insan ticareti olgusuna ilişkin algılarının ne olduğunun ölçülmesi için araştırma yapılacak.
Barolar Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “AB tarafından İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Barolar Birliği ile İnsan Hakları Vakfı’nın işbirliğinde yürütülen ‘İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet’ projesi kapsamında Kıbrıs’ın kuzeyinde insan ticareti olgusuna ilişkin algının ne olduğunun ölçülmesi için bir araştırma düzenlendiği” bildirildi.  Açıklamada, “Araştırma aracılığıyla, insan ticareti olgusunun oluşum sürecini, nasıl mücadele edildiği, mağdurların kimler olduğuna ve mücadele mekanizmalarının neleri kapsadığına dair Kıbrıs Türk toplumunun ne düşündüğünün tespit edilmesinin amaçlandığı” kaydedildi.  “İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet Projesi” ekibi, “insan haklarının korunması ve demokrasi kültürünün yerleştirilmesi için, yasal değişiklikler kadar eğitimin de gerekli olduğunu; buna bağlı olarak gerekli eğitim ve farkındalık çalışmalarının yapılması için de toplumsal algının ölçülmesinin gerektiğine” işaret etti.   Çevrimiçi olarak doldurulabilecek ankete, http://bit.ly/İnsanTicartiAlgıAnketi adresinden ve Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi’nin facebook sayfasından, http://bit.ly/KTBB-İnsanHaklarıKomitesi,  ulaşılabiliniyor. Açıklamada, proje kapsamında 27 Mayıs 2020 tarihinde çevrimiçi yasa çalıştayı düzenlendiği; uzman ve paydaşların katılımıyla, “İnsan Ticaretinin Önlenmesi ve Mağdurların Korunması Hakkında Yasa Taslağı”na ilişkin çalışma yapıldığı da hatırlatıldı.  
Kıbrıs Türk Barolar Birliği ile Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı işbirliğinde Avrupa Birliği (AB) finansmanlığında yürütülen “İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet” projesi kapsamında Kıbrıslı Türklerin insan ticareti olgusuna ilişkin algılarının ne olduğunun ölçülmesi için araştırma yapılacak.

Barolar Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “AB tarafından İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Barolar Birliği ile İnsan Hakları Vakfı’nın işbirliğinde yürütülen ‘İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet’ projesi kapsamında Kıbrıs’ın kuzeyinde insan ticareti olgusuna ilişkin algının ne olduğunun ölçülmesi için bir araştırma düzenlendiği” bildirildi. 
Açıklamada, “Araştırma aracılığıyla, insan ticareti olgusunun oluşum sürecini, nasıl mücadele edildiği, mağdurların kimler olduğuna ve mücadele mekanizmalarının neleri kapsadığına dair Kıbrıs Türk toplumunun ne düşündüğünün tespit edilmesinin amaçlandığı” kaydedildi. 
“İnsan Ticareti Mağdurları İçin Adalet Projesi” ekibi, “insan haklarının korunması ve demokrasi kültürünün yerleştirilmesi için, yasal değişiklikler kadar eğitimin de gerekli olduğunu; buna bağlı olarak gerekli eğitim ve farkındalık çalışmalarının yapılması için de toplumsal algının ölçülmesinin gerektiğine” işaret etti.  
Çevrimiçi olarak doldurulabilecek ankete, http://bit.ly/İnsanTicartiAlgıAnketi adresinden ve Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi’nin facebook sayfasından, http://bit.ly/KTBB-İnsanHaklarıKomitesi,  ulaşılabiliniyor.
Açıklamada, proje kapsamında 27 Mayıs 2020 tarihinde çevrimiçi yasa çalıştayı düzenlendiği; uzman ve paydaşların katılımıyla, “İnsan Ticaretinin Önlenmesi ve Mağdurların Korunması Hakkında Yasa Taslağı”na ilişkin çalışma yapıldığı da hatırlatıldı.
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.