Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
KIBRIS Haber Girişi: 11.05.2021 - 17:33, Güncelleme: 11.05.2021 - 17:33

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI’NDAN KAMUDA ÇALIŞMA SAATLERİYLE İLGİLİ ÇAĞRI

 

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI’NDAN KAMUDA ÇALIŞMA SAATLERİYLE İLGİLİ ÇAĞRI

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, hükümeti, kamuda yaz aylarındaki çalışma saatlerini gün içine yayarak, sabah mesaisini 08.30-12.30; öğleden sonra mesaisini ise 13.30-16.30 arasında olacak şekilde düzenlemeye çağırdı.
Odadan yapılan açıklamada, kamu çalışma saatlerinin, Covid-19 salgını ortamında bile yaz mesaisine dönüştürülmesinin, KKTC’deki temel sorunların kökeninde; “etkisiz, kaynak tüketen ve gerçek yaşama yabancılaşmış” kamu yönetimi olduğunu bir kez daha gösterdiği savunuldu. Açıklamada, kamu yönetiminin etkinliğini ve verimliliğini artırarak, özel sektör işletmelerinin çalışmalarını kolaylaştırmak gereken böylesi bir dönemde, sanki her şey yolundaymış gibi eski dönemlerde uygulanan şekliyle yaz mesaisine geçilmesinin, siyasi otoritenin kamu yönetimini toplum ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlemek konusundaki isteksizliğini bir kez daha gösterdiği savunuldu.   Kıbrıs Türk Ticaret Odası hükümeti, yaz aylarındaki çalışma süresini 35 saat ile kısıtlı tutacak olsa bile, çalışma saatlerini gün içine yayarak sabah mesaisini 08.30-12.30 saatleri; öğleden sonra mesaisini ise 13.30-16.30 arasında olacak şekilde düzenlemeye çağırdı. Açıklamada, “Daha kalıcı çözüm ise, kamudaki çalışma saatlerini özel sektör çalışma saatleri ile uyumlaştırmak olacaktır” denildi.
Kıbrıs Türk Ticaret Odası, hükümeti, kamuda yaz aylarındaki çalışma saatlerini gün içine yayarak, sabah mesaisini 08.30-12.30; öğleden sonra mesaisini ise 13.30-16.30 arasında olacak şekilde düzenlemeye çağırdı.

Odadan yapılan açıklamada, kamu çalışma saatlerinin, Covid-19 salgını ortamında bile yaz mesaisine dönüştürülmesinin, KKTC’deki temel sorunların kökeninde; “etkisiz, kaynak tüketen ve gerçek yaşama yabancılaşmış” kamu yönetimi olduğunu bir kez daha gösterdiği savunuldu.

Açıklamada, kamu yönetiminin etkinliğini ve verimliliğini artırarak, özel sektör işletmelerinin çalışmalarını kolaylaştırmak gereken böylesi bir dönemde, sanki her şey yolundaymış gibi eski dönemlerde uygulanan şekliyle yaz mesaisine geçilmesinin, siyasi otoritenin kamu yönetimini toplum ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlemek konusundaki isteksizliğini bir kez daha gösterdiği savunuldu.  

Kıbrıs Türk Ticaret Odası hükümeti, yaz aylarındaki çalışma süresini 35 saat ile kısıtlı tutacak olsa bile, çalışma saatlerini gün içine yayarak sabah mesaisini 08.30-12.30 saatleri; öğleden sonra mesaisini ise 13.30-16.30 arasında olacak şekilde düzenlemeye çağırdı.

Açıklamada, “Daha kalıcı çözüm ise, kamudaki çalışma saatlerini özel sektör çalışma saatleri ile uyumlaştırmak olacaktır” denildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.