Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
KIBRIS Haber Girişi: 26.01.2021 - 19:22, Güncelleme: 26.01.2021 - 19:40

İLERİ-GERİ AÇIKLAMA VE ÇELİŞKİLİ KARARLARLA EKONOMİ, ESNAF, ÇALIŞAN KAPATMADAN BETER EDİLDİ

 

İLERİ-GERİ AÇIKLAMA VE ÇELİŞKİLİ KARARLARLA EKONOMİ, ESNAF, ÇALIŞAN KAPATMADAN BETER EDİLDİ

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) eldeki kaynakların programlanıp gerekli yerlere kullanılmadığı, ne halk sağlığının, ne iş ve aşın korunabildiği yönünde eleştirilerde bulundu; ileri-geri açıklama ve çelişkili kararlarla ekonominin, esnafın, çalışanın “kapatmadan beter edildiğini” savundu.
: Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) eldeki kaynakların programlanıp gerekli yerlere kullanılmadığı, ne halk sağlığının, ne iş ve aşın  korunabildiği yönünde eleştirilerde bulundu; ileri-geri açıklama ve çelişkili kararlarla ekonominin, esnafın, çalışanın  “kapatmadan beter edildiğini” savundu. Yazılı açıklamasında pek çok sektörün kapanmadan kapatıldığını, kapanan işyeri sayısının 4 bine, işsiz sayısının 50 bine ulaştığını ifade eden Oda, “borç, kredi, katkı ne varsa mutlaka sağlık için seferber edilmeli, aynı zamanda insanın, aşının ve istihdamın devamı için kullanılmalı diye yollara düştük” ifadelerini  kullandı “ancak olmadı… olduramadık” dedi. Bu durumu görmezden gelinerek zamlar yapılmasını da eleştiren,  devlet tarafından “çar çur edilen” kaynakların, vatandaşlar üzerinden yerine konmaya çalışıldığını ileri süren KTEZO, “ Hayat pahalılığını ‘özel sektör çalışanı için vermiyoruz’ derken de doğru söylemedeniz. Çünkü kasa boştu ve uydurma yaptınız” diyerek hükümeti suçladı. Siyaset kurum ve devletin  gerçeklerden koptuğu iddiasında bulunan KTEZO  “bunun sonuçları çok ağır olur ve tedavisi de yoktur” ifadelerini kullandı. “HERKES DAHA SAĞLIKLI VE EŞİTLİKÇİ BİR ÜLKE İÇİN SORUMLULUK DUYMALI” KTEZO açıklaması şöyle devam etti: “11 ay aradan sonra 14 kişi salgın nedeniyle yitirildi. Yüzlerce hasta, binlerce temaslı aldı başını gitti. Ne kontrol kaldı ne denetim, ne de sağlık altyapısı. Ne iş kaldı ne de aş. Ne bütçe kaldı ne de kasa. Resmen kapanmayla bu durum daha da artacak. Hade bakalım! Yaratılan bu sonucu temizlemeye, bu çirkinliği yok etmeye kimin gücü yetecek? Her şey normalmiş gibi birilerine şatafatı yaşattığınız bu süreçte, sefaletin en büyüğünü yaşayanlara, yaşamaya devam edenlere kim ne diyecek?  Umudumuz bu yıkımdan dersler çıkarmak, daha sağlıklı, eşitlikçi bir ülkeye yeniden doğmaktır. Hepimizin bu sorumluluğu duyması gerektiğini hatırlatmak zorundayız”.
Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) eldeki kaynakların programlanıp gerekli yerlere kullanılmadığı, ne halk sağlığının, ne iş ve aşın korunabildiği yönünde eleştirilerde bulundu; ileri-geri açıklama ve çelişkili kararlarla ekonominin, esnafın, çalışanın “kapatmadan beter edildiğini” savundu.

: Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) eldeki kaynakların programlanıp gerekli yerlere kullanılmadığı, ne halk sağlığının, ne iş ve aşın  korunabildiği yönünde eleştirilerde bulundu; ileri-geri açıklama ve çelişkili kararlarla ekonominin, esnafın, çalışanın  “kapatmadan beter edildiğini” savundu.

Yazılı açıklamasında pek çok sektörün kapanmadan kapatıldığını, kapanan işyeri sayısının 4 bine, işsiz sayısının 50 bine ulaştığını ifade eden Oda, “borç, kredi, katkı ne varsa mutlaka sağlık için seferber edilmeli, aynı zamanda insanın, aşının ve istihdamın devamı için kullanılmalı diye yollara düştük” ifadelerini  kullandı “ancak olmadı… olduramadık” dedi.

Bu durumu görmezden gelinerek zamlar yapılmasını da eleştiren,  devlet tarafından “çar çur edilen” kaynakların, vatandaşlar üzerinden yerine konmaya çalışıldığını ileri süren KTEZO, “ Hayat pahalılığını ‘özel sektör çalışanı için vermiyoruz’ derken de doğru söylemedeniz. Çünkü kasa boştu ve uydurma yaptınız” diyerek hükümeti suçladı.

Siyaset kurum ve devletin  gerçeklerden koptuğu iddiasında bulunan KTEZO  “bunun sonuçları çok ağır olur ve tedavisi de yoktur” ifadelerini kullandı.

“HERKES DAHA SAĞLIKLI VE EŞİTLİKÇİ BİR ÜLKE İÇİN SORUMLULUK DUYMALI”

KTEZO açıklaması şöyle devam etti:

“11 ay aradan sonra 14 kişi salgın nedeniyle yitirildi. Yüzlerce hasta, binlerce temaslı aldı başını gitti. Ne kontrol kaldı ne denetim, ne de sağlık altyapısı. Ne iş kaldı ne de aş. Ne bütçe kaldı ne de kasa. Resmen kapanmayla bu durum daha da artacak.

Hade bakalım! Yaratılan bu sonucu temizlemeye, bu çirkinliği yok etmeye kimin gücü yetecek? Her şey normalmiş gibi birilerine şatafatı yaşattığınız bu süreçte, sefaletin en büyüğünü yaşayanlara, yaşamaya devam edenlere kim ne diyecek?  Umudumuz bu yıkımdan dersler çıkarmak, daha sağlıklı, eşitlikçi bir ülkeye yeniden doğmaktır. Hepimizin bu sorumluluğu duyması gerektiğini hatırlatmak zorundayız”.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.