Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:17
 
TEKNECİK PATLADI!
iki aydır arızalı olan termik santral için hiçbir çalışma yapılmıyor. Patlayan borular Bakan Hasan Taçoy’un “biriken borcu ödeyelim, sonra bakarız” yaklaşımı nedeniyle tamir edilmiyor. Kalitesiz yakıtın neden olduğu arızayla ilgili ciddi iddalar var.
- Haberi
TEKNECİK PATLADI!

 EN SONUNDA TEKNECİKTE KORKULAN OLDU !!!

Uzun zamandan beridir devamlı ikaz edildiği halde hep anlamamazlıktan gelinip başka telden çalındı. Iki yıldır tek kuruşluk yatırım yapılmadığı bir kenara santraldaki bakımlarda yapılmayıp ihtiyaçlar karşılanmadı ve şu an hükümette bulunan UBP muhalefette olduğu zamanlarda hep dönemin hükümetini hiçbir yatırım yapılmıyor diye eleştirmişti fakat yeni hükümette ayni davranıp yatırım yapılmıyor hatta santral bakımları bile öteleniyor.

TEKNECİKTE BULUNAN 120 MW’lık TERMİK SANTRALLAR DEVRE DIŞI

Kurumda görevli üst düzey yöneticilerden alınan bilgilere göre iki aydır 120mw’lık termik santral arızalı olduğundan dolayı devre dışıdır ve tamiri için de hiçbir çalışma yapılmıyor. Patlayan borular mali sıkıntılardan ve Bakan Taçoy’un “önce borçlar ödenecek” polotikalarından dolayı tamir edilmiyor ve “biriken borcu ödeyelim sona bakarız” polotikaları ile kurumu içinden çıkılmaz bir hale getirdi. İddialar arızaya “Kalitesiz yakıtın “ sebep olduğudur.

KALİTESİZ YAKIT 120MW’lık TERMİK SANTRALLARINA ZARAR VERDİ 

Kurumda meydana çıkan son “ Yakıt Iskandalı” neticesinde kalitesiz yakıtın vereceği zararlar bir bir meydana çıkmaya başladı ama bunlar eminim Kıb-Tek yönetim kurulu başkanı Erdal Onurhan’ın da bilgisinde olduğu halde hala daha “o kalitesiz yakıtın” kullanılmasına müsaade edilmesi belli ki bir misyon neticesindedir.

KALİTESİZ YAKITTAN DOLAYI DİZEL JENERATÖRLERDE VERİM DÜŞÜKLÜĞÜ YAŞANIYOR

Sayın Başbakan Tatar ve Sayın Bakan Taçoy “Dizel Jeneratörler kötü yakıttan dolayı elektrik üretme verimi 40 düşmüş frekansta dalgalanma yaşanmaya başlamıştır” siz müdahale için hala daha neyi bekliyorsunuz ? jeneratörlerde yaşanacak “kırılmalar” neticesinde bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Yeni Dizel jeneratör yatırımlarını düşünürken acaba eldeki 8 adet jeneratörü de korumak göreviniz değil mi ? , Yakıt temin ihalesinde yapılan yasaya aykırı uygulama ve ardından meydana çıkan kalitesiz ve şartnameye aykırı yakıt olayları gündemde iken hiçbir tedbir alınmaması ve ısrarla yakıtı almaya devam edilmesi anlaşılır gibi değil.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNECİK, PATLADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı