Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 03:59
 
TATAR KOMİK DURUMA DÜŞÜRÜLÜYOR(2)
Doç. Dr. Güven Arıklı yazdı...
- Haberi
TATAR KOMİK DURUMA DÜŞÜRÜLÜYOR(2)

Ne demiştik kimi çevrelerde tepki çeken son yazımımızda…

“Ersin beyin iyi bir insan olması yetmez, birlikte çalışacağı ekip arkadaşları maalesef onun bu niteliğini bazen sıfırla çarpabiliyor, bazen de Ersin beyi komik duruma düşürebiliyor. Ersin bey ortağı Özersay ile sürekli bir yarış içerisinde ve bunu gizlemeyi de pek başaramıyor.”

Aynen böyle yazmıştık bayramdan önceki yazımızda…

Haklı çıkmak biz gazetecileri her zaman mutlu etmez. Dün de ne yazık ki öyle bir gündü.

Bu ülkenin başbakanı olarak başımızda duran kişi, imzaladığı mali anlaşmanın altında temsil ettiği ülkenin ismini dahi fark edemeyecek durumda mı?

Ya da şöyle soralım.

Bu ülkenin adı ne zaman değişti de Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

Hadi Başbakan göremedi, başbakanın yanındaki pek kıymetli danışmanları da kör müydü?

Rumlara, Avrupa’ya, tekmili birden tüm dünyaya ağız dolusu haykırmaktan gurur duyduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nasıl oldu da Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu?

Şurası net bir gerçek olarak önümüzde duruyor.  İçindeki Özersay korkusu öyle bir hal almış ki, Ersin beyin tüm motivasyonu ortağına çalım atmak olmuş...

“Türkiye ile anlaşmayı ben imzaladım” diye övünebilmek, alelacele değişen maddelerle ilgili ortağına haber dahi vermeden imza atmak için bu ciddiyetsizliğe değer miydi Ersin bey…

Sayın Başbakan, herhalde imza attığı yerin üstünü okuyamayacak kadar heyecanlıydı? Bugün buna imza atan bir başbakan, yarın cumhurbaşkanı seçilirse nasıl metinlerin altına imza atar, ne gaflar yapar?  Allah bizi korusun.

Ne demiştik son yazımızda…

“Parti Başkanı olmak ve sonra da Başbakan olmak için canını yiyen bir isim olarak Ersin bey şimdi de Cumhurbaşkanı olmak için üç beş danışmanın kurbanı oluyor, hem kendisine hem de devlete yazık ediyor. Milliyetçilik devlete sahip çıkmayı, devletin itibarını kollamayı gerektirir, sırf seçimde oy toplayacaksın diye her kılığa girmeyi değil…”

Bu sözümüz kulaklara küpe olsun.

Bu yazının başlığını  da o yüzden “Tatar komik duruma düşürülüyor-2” olsun…

Bu ülkenin bir vatandaşı ve 21 yıllık bir gazetecisi  olarak tek korkum bu yazıya üç, dört, beş, altı diye uzayan yeni yazılar eklemek.

Bu utancı daha fazla irdelemek…

Ama korkunun ecele faydası yok… Ne diyelim, başa gelen çekilirmiş…

Kaynak: Editör:
Etiketler: TATAR, KOMİK, DURUMA, DÜŞÜRÜLÜYOR(2),
Yorumlar
Haber Yazılımı