Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
() - | Haber Girişi: 30.04.2021 - 19:05, Güncelleme: 30.04.2021 - 19:05

EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEMEYE YÖNELİK YASA İÇİN PAZARTESİ MECLİS ÖNÜNDE EYLEM

 

EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEMEYE YÖNELİK YASA İÇİN PAZARTESİ MECLİS ÖNÜNDE EYLEM

23 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, “EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME VE EV İÇİ ŞİDDET GÖREN KİŞİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN YASA ÖNERİSİ”NİN İVEDİLİĞİNİN KABULÜNÜ İSTİYOR
Sivil Toplum Örgütleri, “Ev İçi Şiddeti Önleme ve Ev İçi Şiddet Gören Kişilerin Korunmasına İlişkin Yasa Önerisi”nin ivedilik tezkeresinin oylanmasının beklendiği Pazartesi günkü Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapıyor. “Ev İçi Şiddeti Önleme ve Ev İçi Şiddet Gören Kişilerin Korunmasına İlişkin Yasa Önerisi”nin ivedilikle mecliste ele alınması ve bir an önce yasalaştırılmasını talep eden 23 örgüt, pazartesi günü saat 9.30’da Meclis önünde açıklama yapacak. Eylemi, KT Üniversiteli Kadınlar Derneği, Girişimci İş Kadınları Derneği, Kıbrıs İş İnsanları Derneği, GİAD, İş Kadınları Derneği, Ticaret Odası Kadın Girişimci Komitesi, Sanayi Odası, KT Kadınlar Birliği, Mağusa Kültür Derneği, Kıbrıs Türk Kütüphaneciler Derneği, KKTC Kız İzci Örgütü Derneği, Girne Kadınlar Birliği, Girne Kadınlar Konseyi, SOS Çocuk Köyü, Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu, Rotary Club Of Kyrenia Cosmopolitan, Bellapais Innerwheel Kulübü, Girne Innerwheel Kulübü, Kale Inner Wheel Kulübü, Sarayönü Inner Wheel Külübü, Lefkoşa Yenikent Innerwheel Kulübü, Welcome to Turkish Cyprus Club gerçekleştirecek. YASA ÖNERİSİ, KURUMLARIN ETKİN İŞ BİRLİĞİ İLE ŞİDDETİN ORTADAN KALDIRILMASINI HEDEFLİYOR “Ev İçi Şiddeti Önleme ve Ev İçi Şiddet Gören Kişilerin Korunmasına İlişkin Yasa Önerisi”, kadına yönelik her türlü ayrımcılığı önlemek ve toplumsal cinsiyet adaletini sağlamak adına çalışmalar yürüten Kadından Yaşama Destek Derneği (KAYAD) tarafından 25 sivil toplum örgütünün desteğiyle hazırlanıp, TDP milletvekilleri tarafından Meclis’e sunuldu. 14 Nisan 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak halkın bilgisine de sunulan yasa önerisinin ivedilik görüşmesinin ise 3 Mayıs Pazartesi günkü Meclis oturumunda yapılarak oylanması bekleniyor. İvediliğin kabul edilmesi halinde öneri, ilgili komiteye giderek görüşülmeye başlanacak. Yasa önerisi, Polis, Sosyal Hizmetler, Sağlık Bakanlığı, Yerel Yönetimler ve Eğitim Bakanlığı’nın etkin iş birliğini sağlayarak, kadına karşı şiddet ve ev içi şiddetin ortadan kaldırılması için bütüncül bir yaklaşımın benimsenmesini öngörüyor.
23 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ, “EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME VE EV İÇİ ŞİDDET GÖREN KİŞİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN YASA ÖNERİSİ”NİN İVEDİLİĞİNİN KABULÜNÜ İSTİYOR

Sivil Toplum Örgütleri, “Ev İçi Şiddeti Önleme ve Ev İçi Şiddet Gören Kişilerin Korunmasına İlişkin Yasa Önerisi”nin ivedilik tezkeresinin oylanmasının beklendiği Pazartesi günkü Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapıyor.
“Ev İçi Şiddeti Önleme ve Ev İçi Şiddet Gören Kişilerin Korunmasına İlişkin Yasa Önerisi”nin ivedilikle mecliste ele alınması ve bir an önce yasalaştırılmasını talep eden 23 örgüt, pazartesi günü saat 9.30’da Meclis önünde açıklama yapacak.
Eylemi, KT Üniversiteli Kadınlar Derneği, Girişimci İş Kadınları Derneği, Kıbrıs İş İnsanları Derneği, GİAD, İş Kadınları Derneği, Ticaret Odası Kadın Girişimci Komitesi, Sanayi Odası, KT Kadınlar Birliği, Mağusa Kültür Derneği, Kıbrıs Türk Kütüphaneciler Derneği, KKTC Kız İzci Örgütü Derneği, Girne Kadınlar Birliği, Girne Kadınlar Konseyi, SOS Çocuk Köyü, Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu, Rotary Club Of Kyrenia Cosmopolitan, Bellapais Innerwheel Kulübü, Girne Innerwheel Kulübü, Kale Inner Wheel Kulübü, Sarayönü Inner Wheel Külübü, Lefkoşa Yenikent Innerwheel Kulübü, Welcome to Turkish Cyprus Club gerçekleştirecek.
YASA ÖNERİSİ, KURUMLARIN ETKİN İŞ BİRLİĞİ İLE ŞİDDETİN ORTADAN KALDIRILMASINI HEDEFLİYOR
“Ev İçi Şiddeti Önleme ve Ev İçi Şiddet Gören Kişilerin Korunmasına İlişkin Yasa Önerisi”, kadına yönelik her türlü ayrımcılığı önlemek ve toplumsal cinsiyet adaletini sağlamak adına çalışmalar yürüten Kadından Yaşama Destek Derneği (KAYAD) tarafından 25 sivil toplum örgütünün desteğiyle hazırlanıp, TDP milletvekilleri tarafından Meclis’e sunuldu.
14 Nisan 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak halkın bilgisine de sunulan yasa önerisinin ivedilik görüşmesinin ise 3 Mayıs Pazartesi günkü Meclis oturumunda yapılarak oylanması bekleniyor. İvediliğin kabul edilmesi halinde öneri, ilgili komiteye giderek görüşülmeye başlanacak.
Yasa önerisi, Polis, Sosyal Hizmetler, Sağlık Bakanlığı, Yerel Yönetimler ve Eğitim Bakanlığı’nın etkin iş birliğini sağlayarak, kadına karşı şiddet ve ev içi şiddetin ortadan kaldırılması için bütüncül bir yaklaşımın benimsenmesini öngörüyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kibrishakikat.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.