Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 19:12
 
Devlet öğrencisine, öğrenci de devletine sahip çıkıyor
Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, pandemi dönemine girildiğinden bu yana yurtdışındaki 4 bin 500 Kıbrıslı Türk öğrencinin ülkeye döndüğü bilgisini verdi
- Haberi
Devlet öğrencisine, öğrenci de devletine sahip çıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, pandemi dönemine girildiğinden bu yana yurtdışındaki 4 bin 500 Kıbrıslı Türk öğrencinin ülkeye döndüğü bilgisini verdi. Öztürkler, “500 öğrencimiz kendi istekleriyle bulundukları ülkede kalmayı tercih etti” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurtdışında eğitim alan gençlerin ülkeye dönmesi sürecinde görevli eğitim ve kültür ataşeleriyle birlikte mesai gözetmeksiniz yüreğini ortaya koyduğunu belirten Ziya Öztürkler, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

DEVLET ÖĞRENCİSİNE ÖĞRENCİSİ DE DEVLETİNE GÜVENİYOR

“Pandemi dönemine girildiğinde yurt disinda 4500 öğrencimiz eğitim görüyordu. 4000 öğrencimizin bir kısmi kendi imkanlarıyla bir kısmı da devletin organizasyonuyla ülkelerine döndüler. Bir kısım öğrencimiz de önümüzdeki hafta ici dönecek. Yaklaşık 500 öğrencimiz bulundukları ülkenin şartları veya kendi istekleriyle eğitim hayatlarını sürdürdükleri ülkelerinde kalacaklar. Onları da gerek burs gerekse pandemi ödemesiyle destekleyip Bakanlık olarak yanlarında olacağız. Evet devlet öğrencisine; öğrencisi de devletine güveniyor.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, öğrencisine,, öğrenci, de, devletine, sahip, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı